
Konatar: Na korak smo do povećanja penzija za 40 eura, sad zavisi od Vlade i poslanika većine
Glasaće se u Skupštini za povećanje svih penzija u iznosu od 40 eura.

Konatar je saopštio da bi svi penzioneri uvećane penzije za 40 eura primili već od 1. aprila ove godine i da za to povećanje nije neophodno izdvojiti nova sredstva u Budžetu za 2026 godinu, dok bi se otpremnine za bivše radnike državnih firmi koje su pošle u stečaj isplaćivale u ratama tokom narednih godina.

Predlog o povećanju penzija za 40 eura i minimalne penzije sa 450 na 490 eura, podrazumijeva da se minimalna penzija povećava za 9 odsto, a prosječna za 7,5 procenata, a penzije iznad prosjeka oko 5 odsto.

Konatar je kazao da bi svi penzioneri uvećane penzije za 40 eura primili već od 1. aprila ove godine i da za to povećanje nije neophodno izdvojiti nova sredstva u budžetu.

Konatar je kazao će URA ispuniti obećanje dato bivšim zaposlenima u državnim preduzećima koja su pošla u stečaj i ponovo predložiti zakon kojim se ispravlja višedecenijska nepravda prema njima.

Radnici u trgovinama žele neradnu nedjelju, da imaju taj siguran neradni dan za sebe i porodicu.
