
Mikić: EU potvrdila da je Vlada obmanjivala javnost, Zakone o ANB-u i MUP-u povući iz skupštinske procedure
braniti evropske standarde znači zalagati se za: zakonitost, transparentnost, zaštitu ljudskih prava i zaštitu ličnih podataka.

Konatar je saopštio da bi svi penzioneri uvećane penzije za 40 eura primili već od 1. aprila ove godine i da za to povećanje nije neophodno izdvojiti nova sredstva u Budžetu za 2026 godinu, dok bi se otpremnine za bivše radnike državnih firmi koje su pošle u stečaj isplaćivale u ratama tokom narednih godina.

Andrija Mandić i parlamentarna većina svojim ponašanjem unižavaju Skupštinu Crne Gore i žele da od nje naprave protočni bojler, gdje će se ovako važni zakoni usvajati kao na traci mimo procedura, bez javne rasprave, bez uvažavanja misljenja stručne javnosti, Evropske komisije i NVO sektora.

Predlog o povećanju penzija za 40 eura i minimalne penzije sa 450 na 490 eura, podrazumijeva da se minimalna penzija povećava za 9 odsto, a prosječna za 7,5 procenata, a penzije iznad prosjeka oko 5 odsto.

Šef poslaničkog kluba URA Miloš Konatar saopštio je da za povećanje svih penzija za 40 eura, kao i za rast minimalne penzije sa 450 na 490 eura, nije potrebno obezbijediti dodatna sredstva u budžetu za 2026. godinu niti novo zaduženje države.

Sa jedne strane imate građevinsku mafiju koja je postavljala na državnom zemljištu nelegalne objekte, uništavala vodoizvrište i nelegalno se bogatila, a sa druge strane imate državu koja je branila javni interes i postupala u skladu sa zakonom.

"Ključna potreba sudstva, tužilaštva i izvršne vlasti u momentu kad su priznali da ne mogu da isprate dinamiku rada bila je izmjena Zakona o krivičnom postupku (ZKP) koja bi im omogućila dodatne dvije godine za institucionalnu konsolidaciju", istakao je Filip Adžić, član Predsjedništva Građanskog pokreta URA gostujući u podkastu "Interno".

Konatar je kazao da bi svi penzioneri uvećane penzije za 40 eura primili već od 1. aprila ove godine i da za to povećanje nije neophodno izdvojiti nova sredstva u budžetu.

U novoj epizodi svog autorskog podkasta "Petak sa Dritanom“, lider URE Dritan Abazović poručio je da je aktuelnoj Vladi istekao rok i pozvao na okupljanje svih progresivnih snaga oko razvojnog programa "Crna Gora 365“.

Građevinska mafija očigledno ne odustaje od svojih nelegalnih aktivnosti , a ja neću odustati od zaštite javnog interesa i pravde.
